Burada Ne İşim Var? Kitap Özeti

 

“Burada Ne İşim Var?” isimli 96 sayfa dır ; Işınsu Ermiş tarafından yazılmış ve KIRMIZI KEDİ ÇOCUK yayınevinin 17.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Sevgili Ulusal Dünyaya Gelme Bakanlığı,
Dokuz yıl önce, şehre çok uzaktaki Heraklia Yaban Hayatı Koruma ve Bakım Merkezi’nde doğdum. Annemle babam, uzun yıllardır bu merkezin veterineri. Biliyorum, başvuru için dokuz yıl kadar geç kaldım. Ama çevremde dönen oyunları yeni fark ediyorum. Filmlerde, doğada büyüyen çocukların çok mutlu olduklarını ve kırlarda hayvanlarla neşe içinde koşturduklarını görmüşsünüzdür. Burada yaşayan hayvanların son zamanlarda benimle bir derdi var sanki! Demem o ki, doğum dosyamın incelenmesini, mümkünse aynı aileyle başka bir yerde yeniden dünyaya gelmeyi istiyorum. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.
Burcu Çetin
 
Burcu, hayvanlarla iç içe yaşamaktan mutlu değildir. Çünkü baykuşlar durmaksızın ötmekte, keçiler doğum günü partisini mahvetmekte, lemurlar üzerine tırmanmaktadır. Burcu’nun tek isteği “normal” bir evde yaşamaktır ve bunun için var olan ya da olmayan bakanlıklara mektuplar yazmaktadır. Bir gün yunus parkına giden Burcu, bazı hayvanların da tıpkı kendisi gibi bulunduğu yerden mutlu olmadığını fark eder. Bu farkındalık onun hayvanlara ve yaşadığı yere dair bakışını değiştirecektir. Üstelik, yunusların özgürlüğü için bir planı da vardır!

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to top